Pirania CUP 2015

pirania logo v4b copy-04RELACJA Pirania CUP 2015:

Mamy kolejny sukces. Naszą pasją jest nurkowanie, a od kilku lat również hokej podwodny. Wspólnym wysiłkiem hokeistów, nurków, freediverów i sympatyków zorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Hokeja Podwodnego PIRANIA CUP 2015. Była to jego druga edycja. Turniej odbył się 29 września 2015 roku na krytej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która była współorganizatorem tego wydarzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to jedyny w Polsce, Europie i drugi na Świecie po Aguamala w Kolumbii, turniej wersji 3×3.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach:

  1.      kategoria OPEN UWH  [od 18 lat],
  2.      kategoria Junior OPEN UWH  [do 17 lat],
  3.      kategoria Women UWH – [pierwszy w Polsce turniej w tej kategorii].

 

Pierwszy raz w Polsce rywalizowały Panie, które walczyły w kategorii WOMAN UWH PIRANIA CUP. Wygrały Panie z Bałtyckich Fok (Gdańsk), drugie były Orka Ladies (Gdynia), a trzecie Walenie Frele (Siemianowice Śląskie). Na czwartym miejscu uplasowały się debiutujące koleżanki z Pirania Ladies (Wrocław) wspierane przez zawodniczkę zespołu Iga i Hultaje. Entuzjazm zawodniczek świadczy o tym, że osobna kategoria dla Pań jest udanym pomysłem, dlatego w następnej edycji PIRANIA CUP zostaną ponownie zorganizowane zawody w tej kategorii. Już dzisiaj zapraszamy!

W ramach turnieju zostały rozegrane mecze w kategorii JUNIOR OPEN UWH PIRANIA CUP (do 17 lat). Cieszy, że młodzi adepci hokeja podwodnego, mimo problemów kadrowych (brak zmienników), postanowili przyjechać do Wrocławia i powalczyć z rówieśnikami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Hydra Power Rangers (Trzebnica), drugie Walenie (Siemianowice Śląskie), a trzecie Pirania Junior (Wrocław). Warto podkreślić, że czwarte miejsce zajęła debiutująca drużyna Młodych Fok (Gdańsk). Blisko wystawienia młodzieżowej drużyny była również drużyna Aquariusa (Bełchatów). Brakło im jednego zawodnika, dlatego postanowili wzmocnić dwie inne grające drużyny juniorskie (Hydrę i Piranię).

Osiem drużyn wzięło udział w kategorii OPEN UWH PIRANIA CUP (od 18.lat). Siedem zespołów z Polski i jeden z Anglii (WUSAC Warriors). Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego meczu. Tytuł Mistrza OPEN UWH PIRANIA CUP 2015 zdobyła drużyna Hydry (Trzebnica). Drugie miejsce dla Bałtyckich Fok (Gdańsk), a trzecie dla Piranii (Wrocław). Kolejność na podium identyczna jak w roku 2014. Blisko sukcesu była debiutująca drużyna Iga i Hultaje (Zimna Wódka), która zajęła czwarte miejsce. Na turnieju debiutował również zespół z Poznania – Podwodne Pyry. Dziękujemy za przybycie i życzymy sukcesów w następnych edycjach. W ramach Turnieju rozegrano także konkurs na najdłuższy strzał. Wygrał zawodnik Marek Matuszek z Bałtyckich Fok, który strzelił na odległość 3,93m!!!

W sumie w turnieju zagrało 16 zespołów!

Gra w hokeja podwodnego w wersji 3×3 jest widowiskowa i przejrzysta. Wymaga od zawodników większej szybkości, zwinności oraz techniki. Zawody rozgrywano „kosmicznym” krążkiem, który został wybrany oficjalnym krążkiem Mistrzostw Świata w hokeju podwodnym, które odbędą się w 2016 roku w Stellenbosch RPA.

Cały turniej można było oglądać na żywo w internecie na stronie www.piraniacup.pl oraz z trybun pływalni, co w znaczący sposób zwiększyło atrakcyjność zawodów. Relację transmitowała Internetowa Telewizja Dolnośląska ITD, wykorzystując kamery podwodne Gralmarine. Widzowie na trybunach basenu mogli przyglądać się rywalizacji pod wodą na ekranie (Sektor 3 Wrocław).

Ciekawostką i jednocześnie dużym zaskoczeniem dla wszystkich były oryginalne trofea. Zwycięskie drużyny oraz królowie i królowa strzelców otrzymali statuetki, które wykonali samodzielnie zawodnicy Piranii wraz z rodzinami. Prace powstały we współpracy z MDK im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Za rok też będą jeszcze ciekawsze… : )

Medale pamiątkowe przekazał Pan Piotr Mazur – dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocław, który objął też Honorowy Patronat nad turniejem. Biuro promocji Wrocławia dołożyło gadżety dla zwycięskich drużyn. Nagrody przekazał również producent sprzętu do hokeja podwodnego DOT-PUCK oraz zawodnik Bałtyckich Fok, producent kijów do gry. Fundacja RECAL: „Sport dla wszystkich – recykling dla każdego”, oprócz 200 puszek z napojami izotonicznymi TAFISA 2015 dostarczyła dodatki do wręczanych nagród. Patronat medialny objął już tradycyjnie portal NURAS.INFO oraz po raz pierwszy portal APNEASPORTS.pl. Nad bezpieczeństwem zawodników obok ratowników czuwała Agnieszka Reif (PrzyjacielStóp.pl).

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie, dobre słowo i wszystko, wszystko co przyczyniło się do naszego wspólnego sukcesu – organizacji Turnieju Podwodnego Hokeja PIRANIA CUP 2015.

P.S. Chcesz spróbować zagrać w hokeja podwodnego??? Nic prostszego! Zapraszamy od 8 października na otwarte treningi dla początkujących na odnowiony basen przy Zespole Szkół nr 14 al. Brucknera 10 we Wrocławiu. (www.piraniacup.pl, tel.: +48505861372, e-mail: marcin@klubpirania.pl)

Wyniki:
Kategoria – JUNIOR OPEN UWH [do 17 lat]:
1. Hydra Power Rangers.
2. Walenie
3. Pirania Junior
4. Młode Foki

Kategoria – WOMEN UWH:
1. Bałtyckie Foki Ladies
2. Orka Ladies
3. Walenie Frele
4. Pirania Ladies

Kategoria – OPEN UWH [od 18 lat]:
1. Hydra
2. Bałtyckie Foki
3. Pirania
4. Iga i Hultaje
5. Orka
6. Aquarius
7. WUSAC Warrios
8. Podwodne Pyry.

Dziękujemy za przybycie 🙂
Gratulujemy 🙂

Zobacz co planujemy w 2016 roku – >> Pirania CUP 2016 <<

Foto relacja na FB :

>> Foto Pirania CUP 2015 <<

>> Foto Ceremonia Pirania CUP 2015 <<

Partnerzy 2015: